Uncategorized

İTÜ Çekirdek 2023 Dönemi Ön Kuluçka Programına Başvurular Başladı

İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka Programı sürecine, farklı sektörlerden farklı aşamalardaki teknolojik ve yenilikçi girişimler kabul edilir. Ön Kuluçka süreci; girişimlere ölçeklenebilir, karlı, hızlı büyüyen ve tekrarlanabilir bir iş modeline sahip olmaları için çeşitli ve kapsamlı destekler sunar.

Ön Kuluçka Programı’na başvurular yıl boyunca açıktır ve girişimler, programa Ön Kuluçka ve Ön kuluçka Express olarak iki farklı şekilde dahil olabilir.

Süreç başlangıcında girişimler, özel tasarlanmış ve iş modeli, strateji, finansman gibi konuları içeren “Girişimcilik Eğitimleri”nden faydalanır. Eğitim sürecine paralel olarak satış, pazarlama, ekip geliştirme, hukuk, yatırım süreçleri gibi özelleşmiş seminer ve workshoplara katılır. Ayrıca girişimler; İTÜ Maslak kampüsünde İTÜ ARI Teknokent içerisinde yer alan İTÜ Çekirdek ofisini ücretsiz kullanabilir, prototipleme atölyesinden yararlanabilir, alanında uzman yüzlerce mentorlar birebir görüşebilir, kurumsal ve yatırımcı İTÜ Çekirdek paydaşları ile bir araya gelebilir, İTÜ ARI Teknokent networküne erişebilir, cloud desteklerinden ödeme sistemlerine kadar farklı ürünlerden ücretsiz bir şekilde faydalanabilir.

Ön Kuluçka Süreci Nasıl İlerler?

İTÜ Çekirdek olanaklarından faydalanan ve eğitim sürecini başarılı bir şekilde tamamlayan başarılı girişimler o yılın Big Bang’inde yer almaya hak kazanırlar, yatırımcıların ve fonların odağı haline gelirler, yerel ve uluslararası bilinirlik kazanma şansı yakalarlar.

2023 Dönemi için son başvuru tarihi 3 Mart 2023.

Başvurmak ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Web sitemizde size mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Kabul Et