Uncategorized

Geleceği Kuran Genç Kadınlar Projesi Hibe Programı Başvuruları Açıldı

Geleceği Kuran Genç Kadınlar Projesi Hibe Programı’nın amacı, 18-29 yaş grubunda ne eğitimde ne istihdamda yer alan (NEET) genç kadınların istihdam edilebilirliklerinin artırılması ve iş birliklerine dayalı yenilikçi modeller geliştirilerek istihdam edilmelerinin sağlanmasıdır.

Hibe Programı’nın öncelik alanları şunlardır:

– NEET kadınların mesleki becerilerinin geliştirilerek istihdama katılımlarının sağlanması
– NEET kadınlara yönelik insana yakışır iş fırsatlarının yaratılması
– NEET kadınların istihdamı önündeki engellere yönelik sürdürülebilir çözümler üretilmesi
– NEET kadınların istihdam edilmelerinin sağlanması için iş birliklerine dayalı modeller geliştirilmesi var olan modellerin yaygınlaştırılması

Hibe Programı’na projenin pilot illerinin yanı sıra Kahramanmaraş depreminden etkilenen ve afet bölgesi ilan edilen 11 ilden de başvurular kabul edilecek. (Adana, Adıyaman, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kilis, Konya, Malatya, Mardin, Osmaniye, Şanlıurfa, Trabzon, Van). Hibe Programı’na; dernekler, vakıflar, kooperatifler, sanayi ve ticaret odaları, diğer meslek örgütleri ve belediyeler başvurabilir.

Toplam hibe bütçesi: 5.500.000 TL

Başvuru iki aşamalı olarak gerçekleşecek. Konsept not başvuruları 8 – 31 Mayıs 2023 tarihleri arasında çevrimiçi olarak yapılacak. Başvurmak için formun aşağıdaki link üzerinden çevrimiçi olarak doldurup gönderilmesi gerekir. Başvuru sonuçları, 12 Haziran 2023’te e- posta yolu ile açıklanacaktır. Konsept not aşamasını başarı ile geçen proje başvuru sahipleri Final Proje Dokümanı başvurusu yapmak için davet edilecektir.

Detaylı bilgi için Hibe Programı rehberine buradan ulaşabilirsiniz.

(Visited 335 times, 16 visits today)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Web sitemizde size mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Kabul Et