Uncategorized

2221 – Konuk veya Akademik İzinli (Sabbatical) Bilim İnsanı Destekleme Programı Kapsamında Deprem Araştırmaları Çağrısı Açılıyor

Ülke olarak Cumhuriyet tarihimizin en büyük felaketini hep birlikte yaşıyoruz. Bu zor sürecin yaralarını sarabilmede en önemli haklı beklenti gelecekte bu tür afetlerin yaşanmaması için gerekli girişimlerde bulunulmasıdır. Bu da ancak bilim temelli bir yaklaşım ve çözümlerle mümkün olabilecektir.

Bu amaca yönelik olarak başlatmış olduğumuz birçok programımız bulunmaktadır. Bu programlarımız hem bilgi üretimi, hem de insan kaynağımızın gelişimi odaklıdır. Bu zor sürecin başarısında ulusal yetkinliklerimiz yanında uluslararası işbirlikleri önemli olabilmektedir.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı olarak bu amaca yönelik yurt dışında araştırma çalışmalarında bulunan araştırmacılara yönelik olarak 2221 – Konuk veya Akademik İzinli (Sabbatical) Bilim İnsanı Destekleme Programı Kapsamında Deprem Araştırmaları Çağrısını açıyoruz.

Detaylı Bilgi için tıklayınız.

 

 

(Visited 85 times, 85 visits today)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Web sitemizde size mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Kabul Et