Uncategorized

2023 Kadın-Erkek Eşitliği için Proje Çağrısı

Türkiye’deki Fransa Büyükelçiliği, STK’na yönelik geleneksel kadın-erkek eşitliği projeleri çağrısı vesilesiyle ve bir dayanışma göstergesi olarak, bu yıl depremden doğrudan etkilenen kadınlara yardım etmeyi amaçlayan bir veya daha fazla proje seçecektir.

2023 «kadın-erkek eşitliği» proje çağrısı için, Türkiye’deki Fransa Büyükelçiliği aşağıdaki hususlarda çalışan kuruluşlara desteğini yineliyor:
– cinsiyetçi ve cinsel şiddetle mücadele;
– ekonomik özerklik ve sosyal haklara ve eğitime evrensel erişim;
– bedensel bütünlüğün ve cinsel sağlık ve üreme sağlığı haklarının desteklenmesi;
– kadınların siyasi hayata liderlik etmesi ve katılımı;
– savunmasız toplulukların güçlendirilmesi (mülteci kadınlar, yoksulluk, engellilik).

Bu yıl istisnai şekilde 6 Şubat depremleri karşısında Türk halkına dayanışma göstergesi olarak felaket bölgelerindeki kadınlara doğrudan yardım etmeyi amaçlayan bir veya daha fazla proje seçilecektir.

Seçilen tüm projeler, bu hususlarda kamuoyu farkındalığı ve bu meselelerin savunuculuğu hedeflenerek, sivil toplum kuruluşlarının teknik kapasitelerini güçlendirerek veya kadın-erkek eşitliği açısından stratejiler üzerinde çalışarak bu hedeflere ulaşmak için somut eylemler yürütecektir.
Sübvansiyonun toplam tutarı 36.000 €‘dur. En geç Haziran 2023 ortasında açıklanacak olan jüri kararına göre üç ila altı proje seçilecektir ve proje başına 12.000 €‘ya kadar sübvansiyon

Son teslim tarihi: 15 Nisan 2023.

Olası güncellemeler ve başvuru için tıklayınız.

(Visited 179 times, 1 visits today)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Web sitemizde size mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Kabul Et