Uncategorized

2022 Yılı Turizm İşletmelerinin Modernizasyonu Finansman Desteği Programı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) “Turizm İşletmelerinin Modernizasyonu Finansman Desteği” ve “İhracata Gençlik Aşısı Faizsiz Kredi Desteği” Programları İlan Edildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) iki yeni destek programı aracılığıyla Bölgesinde 32 milyon TL kaynağı harekete geçiriyor.

Finansman desteği ile bölgedeki konaklama tesislerinin modernizasyonu ve dijital teknoloji kullanımının yaygınlaştırılması ile rekabet güçlerinin artırılması amaçlanmaktadır.

Program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 12.000.000 TL’dir. Finansman desteği kapsamında yararlanıcıların ilk 3 ayı geri ödemesiz olmak üzere 3 ayda bir geri ödemeli 24 ay mutlak vadeli ödeme programı ile kredi kar payının %100’ü desteklenecektir. Program çerçevesinde proje başına kullanılabilecek kredinin tutarı (proje bütçesi) aşağıda belirtilen asgari ve azami tutarlar arasında olacaktır:

Asgari tutar: 500.000 TL

Azami tutar: 2.000.000 TL

Başvuruların KAYS (https://kaysuygulama.sanayi.gov.tr) üzerinden son başvuru tarihi 13.02.2023 Saat 23.59’dur. Başvuru sahiplerinin, proje başvurularını ajansın finansman desteği çağrısı ilanında belirtilen son kabul tarih ve saatine kadar KAYS üzerinden yapması zorunludur. Her başvuru KAYS üzerinden üretilen taahhütnamenin imzalanması ile tamamlanır. Taahhütname en geç 20.02.2023 Saat 17.00’a kadar e-imza ile imzalanır veya ıslak imzalı olarak elden veya posta yolu ile Ajansa teslim edilir.

 

(Visited 176 times, 49 visits today)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Web sitemizde size mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Kabul Et